To już ósma edycja naszego konkursu!

O konkursie

Konkurs Pantaenius Jacht Foto jest otwarty dla każdego, kto pasjonuje się fotografią marynistyczną. Do naszego konkursu można zgłosić zdjęcie które jest tematycznie związane z jachtami i łodziami motorowymi lub żaglowymi. Wystarczy przejść do formularza zgłoszeniowego i do dnia 31 stycznia 2019 roku zgłosić zdjęcie wykonane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2018 roku.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu. Można zgłosić najwyżej 2 zdjęcia, każde nie większe niż 10MB. Zapraszamy do zgłaszania swoich prac jak najszybciej!

Ogłoszenie wyników i pierwsza wystawa pokonkursowa najlepszych prac już na przełomie lutego i marca na targach Wiatr i Woda 2019 w Warszawie.

 

Ty też możesz głosować!

W naszym konkursie wszyscy mają głos i przyznawana jest Nagroda Publiczności!

Głos możecie oddać od 1 lutego 2019 od godziny 00:01 do 17 lutego 2019 do godziny 23:59 wybierając z naszej konkursowej galerii najlepsze Waszym zdaniem zdjęcie.

Wyniki głosowania będą widoczne na stronie.

 

Jury

Spośród nadesłanych prac jury wybierze i nagrodzi najlepsze. W tym roku w jury zasiadają:

kpt. Maciej Biechowski – założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting. Więcej na www.jachting.com oraz www.akademia-jachtingu.pl

Waldemar Heflich – dziennikarz, komentator żeglarstwa, redaktor naczelny miesięcznika "Żagle".

Piotr Kula - polski żeglarz sportowy, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie w klasie Finn.

Krzysztof Olejnik – redaktor naczelny magazynu „Wiatr”. Z zamiłowania żeglarz, z zawodu – dziennikarz. Były publicysta „Gazety Wyborczej”, „Wprost” i „Newsweeka”. Od 2010 r. regularnie wydaje magazyn „Wiatr” – pierwszy bezpłatny miesięcznik o sportach wodnych. W każdym numerze tego tytułu redakcja publikuje ponad 100 zdjęć ilustrujących newsy i artykuły. Więcej: www.magazynwiatr.pl

Bartosz Modelski – zawodowy fotograf i żeglarz. Pracuje między innymi dla stoczni Admiral Boats, Delphia i Galeon, ale fotografuje także modę – np. dla marki Reserved. Żeglarskie kadry fotografa można śledzić na fanpage'u Sail Spotting.

Marek Wilczek – zawodowy fotograf zajmujący się fotografią żeglarską. Jest fotografem teamów www.oceanteam.plwww.calbudteam.pl, Patryk Zbroja Yacht Racing Team oraz fotografem regat UNITY LINE, POLONEZ CUP i innych. Więcej na fanpage'u.

Robert Hajduk – zawodowy fotograf, który specjalizuje się w fotografii sportów wodnych. Od kilku lat główny fotograf różnych regat, a także klasy 29er. Był też oficjalnym fotografem Sopot Match Race oraz Energa Sailing. Więcej na www.shuttersail.com

 

Nagrody

Już 1 marca 2019 r. ogłosimy do kogo powędrują nagrody przyznane przez jury oraz nagroda publiczności. Nagrody dla zwycięzców VIII edycji Pantaenius Jacht Foto:

I Nagroda – Zegarek Garmin Quatix 5 ufundowany przez firmę Pantaenius GmbH, sponsora tytularnego konkursu – wielodyscyplinowy zegarek żeglarski nowej generacji zapewnia kompleksową łączność na łodzi, jest również wyposażony w zaawansowane funkcje fitness oraz nadgarstkowy pomiar tętna. Dzięki wbudowanym profilom aktywności i statystykom efektywności dla pływania z wiosłem na desce, pływanie i każdego innego sportu, zegarek Quatix 5 świetnie sprawdza się podczas śledzenia kondycji.

II Nagroda – zestaw akcesoriów ufundowanych przez Stocznię Delphia. W skład zestawu wchodzą akcesoria przydatne dla każdego żeglarza - kurtka softshell, dwie koszulki polo Henri Lloyd i torba plażowa.

III Nagroda – zestaw nagród ufundowanych przez firmę Hama Polska. W skład zestawu wchodzi: statyw Hama Traveller 117 ball, lekki, kompaktowy statyw z głowicą kulową 3D do aparatów fotograficznych i kamer wideo, który idealnie sprawdzi się w podróży, na wakacjach, wycieczkach oraz Hama plecak outdoorowy 35 l niebieski, wodoszczelny, odporny plecak, zapewniający ochronę zawartości przed wilgocią, zabrudzeniami, pyłem i piaskiem, idealny do aktywności na wolnym powietrzu.

Nagroda Specjalna w kategorii „Najlepsze zdjęcie regatowe” – zestaw książek Billa Gladstone’a „Performance Racing: Tactics”, „Performance Racing: Trimm” North U od firmy North Sails.

Nagroda Specjalna w kategorii morskiej od Pomorskiego Związku Żeglarskiego - kamizelka pneumatyczna firmy MARINEPOOL.

Nagroda Specjalna Akademii Jachtingu – dla autora najlepszego zdjęcia w kategorii motorowodnej Akademia Jachtingu ufundowała kurs motorowodny.

oraz

Nagroda Publiczności – plecak miejski SOLANO od Code Zero, wykonany z nowej, specjalistycznej tkaniny dakronowej, używanej do produkcji żagli. Każdy egzemplarz jest w 100% unikatowy. Całość uszyto w Polsce. Code Zero sprawia, że żeglarski klimat pojawia się w miejscach i sytuacjach dotychczas dla niego niedostępnych, takich jak ogród, biuro, plaża, trening, zakupy, czy nawet narty. 

 

O sponsorach

Nasz konkurs wspierają:

Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów – wiodący europejski specjalista ubezpieczeń jachtów www.pantaenius.pl 

Delphia Foundation – program firmy Delphia Yachts, jednej z największych producentów jachtów w Polsce. Program wspiera różnego typu inicjatywy i wydarzenia żeglarskie, m.in. koncerty szantowe, żeglarskie konkursy fotograficzne i filmowe, inicjatywy młodzieżowe.

Hama Polska - największy na świecie specjalista od akcesoriów w dziedzinie: fotografii cyfrowej, kamer, telefonów komórkowych, notebooków, PC. Zanurz się w świat produktów Hama na www.hama.pl

Code Zero – firma tworzy produkty z wytrzymałych tkanin żaglowych, tak nowych jak i używanych. Pod hasłem "Drugie życie Twoich żagli" Code Zero angażuje się mocno w ochronę środowiska. www.codezero.pl

Pomorski Związek Żeglarski – jest stowarzyszeniem. Celem PoZŻ jest m.in. organizowanie i rozwijanie żeglarstwa oraz jego popularyzacja, popieranie działań członków w zakresie żeglarstwa regatowego, upowszechnianie i wspieranie turystyki żeglarskiej oraz zainteresowań problemami gospodarki morskiej i ochrony środowiska  morskiego, a także propagowanie i kształtowanie w społeczeństwie potrzeby i umiejętności racjonalnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu na wodzie. zeglarski.info

Akademia Jachtingu – organizuje kursy na stopnie żeglarskie, szkolenia specjalistyczne oraz rejsy szkoleniowe, kierując swoje działania do wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z morzem lub zdobywać umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. www.akademia-jachtingu.pl

North Sails – Żaglownia North Sails została założona w 1957 r. przez Lowella Northa, dwukrotnego medalistę olimpijskiego i pasjonata żeglarstwa. Poprzez stałe zaangażowanie w szycie żagli regatowych i turystycznych, które są szybsze, lżejsze i trwalsze niż jakikolwiek inny żagiel, North Sails stała się światowym liderem wśród żaglowni na całym świecie i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek wśród żeglarzy. Produkcja żagli, technika i technologia żeglarska jest naszą pasją. www.northsails.pl

Wiatr i Woda – Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce i ważnym wydarzeniem na rynku europejskim. www.wiatriwoda.pl

Sponsor tytularny

Sponsor główny

Sponsorzy